"A LEGACY IS ETCHED INTO THE MINDS OF OTHERS AND THE STORIES THEY SHARED."

 

2017-2018

EXECUTIVE BOARD

District Governor  - Mikayla Bisson (Downey)
District Secretary - Holly Hugh Yeh (Glen A. Wilson)
District Treasurer - Justin Lieb (Camarillo)
District Bulletin Editor - Logan Porter (Camarillio)


LIEUTENANT GOVERNORS
Crystal Lt. Governor - Julie Han (University)
Emerald Lt. Governor - MJ Lara (Olympian)
Diamond Lt. Governor - Jocelyn Martinez (Downey)
Goldstone Lt. Governor - Zachary Chen (Glen A. Wilson)
Jade Lt. Governor - Nina Nguyen (Hercules)
Jet Lt. Governor - Kelly Ma (Marina)
Ruby Lt. Governor - Aaron Ramirez (Ridgeview)
Sapphire Lt. Governor - Clara Lantin (El Capitan)
Turquoise Lt. Governor - Mikie Phouthavong (Rancho Campana)


APPOINTED BOARD
Convention Chair - Larry Lam (La Quinta)
Membership Development & Education Chair - Kirsten Rose Kho (Hercules) 

Awards & Recognition Chair - Peter Nguyen (Hercules)
Technology Chair - Joe Kang (Edison)
Kiwanis Family and Foundations Chair - Julianna Pantoja (Otay Ranch)

 

2016-2017

EXECUTIVE BOARD

District Governor  - Carolyn Le (Fountain Valley)
District Secretary - Lilli Nguyen (Edison)
District Treasurer - Charissa Nguyen (Segerstrom)
District Bulletin Editor - Nhung Tran (La Quinta)


LIEUTENANT GOVERNORS
Crystal Lt. Governor - Andrew Choi (Fairfax)
Emerald Lt. Governor - Megan Modina (Otay Ranch)
Diamond Lt. Governor - Vincent Dela Cruz (Torrance)
Goldstone Lt. Governor - Ashley Abing (St. Lucy)
Jade Lt. Governor - Kirsten Rose Kho (Hercules)
Jet Lt. Governor - Erinn Lee (OCSA)
Ruby Lt. Governor - Grisel Meza (Ridgeview)
Sapphire Lt. Governor - Hainam Nguyen (El Capitan)
Turquoise Lt. Governor - Shing Ou (Camarillo)


APPOINTED BOARD
Convention Chair - Iris Shim (Camarillo)
Membership Development & Education Chair - Nha Dang (Segerstrom) 

Awards & Recognition Chair - Meghan Hernandez (Glen A. Wilson)
Technology Chair - DiAngelo Soriano (Hercules)
Kiwanis Family and Foundations Chair - Belen Bravo (Ridgeview)

2015-2016

 

EXECUTIVE BOARD

District Governor  - Jade Wong (Glen A. Wilson)
District Secretary - Tiffany Nguyen(La Quinta)
District Treasurer - Kathy Bui (Edison)
District Bulletin Editor - Andrea Hu (Glen A. Wilson)


LIEUTENANT GOVERNORS
Crystal Lt. Governor - Sena Ji (Fairfax)
Emerald Lt. Governor - Danilene Prodon (Otay Ranch)
Diamond Lt. Governor - Anthony Orejana (Torrance)
Goldstone Lt. Governor - Sophia Uemura(Glen A. Wilson)
Jade Lt. Governor - Nicolette Cruz (Hercules)
Jet Lt. Governor -Richie Chu (Edison)
Ruby Lt. Governor - Grisel Meza (Ridgeview)
Sapphire Lt. Governor - Reba Mathew (East Union)
Turquoise Lt. Governor - Elise Umetsu (Camarillo)


APPOINTED BOARD
Convention Chair - Charissa Nguyen (Segerstrom)
Membership Development & Education Chair - Meghan Hernandez (Glen A. Wilson)
Technology Chair - Kevin Son (La Quinta)
Kiwanis Family and Foundations Chair - Carolyn Le (Fountain Valley)

2015-2016

 

2014-2015

EXECUTIVE BOARD

District Governor (2014) - Daniel Lim (Fairfax)
District Governor (2015) - Jennifer Ngo (La Quinta)
District Secretary - Sylvia Kwon (Glen A. Wilson)
District Treasurer - Allen Pham (La Quinta)
District Bulletin Editor - Jay Park (Foothill Technology)


LIEUTENANT GOVERNORS

Crystal Lt. Governor (2014) - David Moon (Fairfax)
Crystal Lt. Governor (2015) - Sena Ji (Fairfax)
Emerald Lt. Governor - Sharon Kang (Otay Ranch)
Diamond Lt. Governor - Karina Gonzalez (Downey)
Goldstone Lt. Governor - Kelley Ray (St. Lucy's)
Jade Lt. Governor - Elaine Cheng (Oakland)
Jet Lt. Governor - Manuel Santiago (Fountain Valley)
Ruby Lt. Governor - Sammantha Garcia (East Bakersfield)
Sapphire Lt. Governor - Sarina Vang (Merced)
Turquoise Lt. Governor - Jeffrey Fielding (Adolfo Camarillo)


APPOINTED BOARD

Awards Chair - Leann Pham (Adolfo Camarillo)
Convention Chair (2014) - Cindy Kim (Fairfax)
Convention Chair (2015) - Dennis Takeshita (Glen A. Wilson)
Policy & Elections Chair (2014) -  Leila Park (Fairfax)
Policy & Elections Chair (2015) - Jade Wong (Glen A. Wilson)
Membership Development & Education Chair - Nikita Lee (Glen A. Wilson)
Technology Chair (2014) - Jennifer Ngo (La Quinta)
Key Leader Ambassadors - Dennis Takeshita & Jade Wong (Glen A. Wilson)

 

2013-2014

EXECUTIVE BOARD

District Governor  - Erika Goto (South)
District Secretary - Jack Wang (Fountain Valley)
District Treasurer - Daniel Lim (Fairfax)
District Bulletin Editor - Kevin Yang (Adolfo Camarillo)


LIEUTENANT GOVERNORS

Crystal Lt. Governor - Stacy An (LACES)
Emerald Lt. Governor - Ainara Manlutac (Otay Ranch)
Diamond Lt. Governor - Jacob Batucal (Narbonne)
Goldstone Lt. Governor - Sabrina Riley (St. Lucy's)
Jade Lt. Governor - Cerena Nguyen (Oakland)
Jet Lt. Governor - Halena Ngo (La Quinta)
Ruby Lt. Governor (April - May 2013) - Keanon Lessenden     (East Bakersfield)
Ruby Lt. Governor - Sammantha Garcia (East Bakersfield)
Sapphire Lt. Governor - Jose Baeza (Merced)
Turquoise Lt. Governor - Karina Wang (Adolfo Camarillo)


APPOINTED BOARD

Awards Chair (May 2013) - Jonathan Goldstein (Adolfo Camarillo)
Awards Chair - Elaine Cheng (Oakland)
Convention Chair - Bryan Ninh (St. Bonaventure)
Technology Chair - Jennifer Ngo (La Quinta)
Membership Development & Education Chair - Leon Chen (Glen A. Wilson)

 

2012-2013

EXECUTIVE BOARD

District Governor - Kennedy Roberts (Rancho Bernardo)
District Secretary - Megan McKnelly (Adolfo Camarillo)
District Treasurer - Betty Nguyen (Marina)
District Bulletin Editor - Ashley Lee (Glen A. Wilson)


LIEUTENANT GOVERNORS

Crystal Lt. Governor - Kenneth Han (Fairfax)
Emerald Lt. Governor - Angeli Poyaoan (Otay Ranch)
Diamond Lt. Governor - John Yoo (South)
Goldstone Lt. Governor - Maegan Enverga (St. Lucy's)
Jade Lt. Governor - Xiaodi Li (Oakland)
Jet Lt. Governor - Joy Chen (Fountain Valley)
Ruby Lt. Governor - Stephanie Aparicio (East Bakersfield)
Sapphire Lt. Governor - Luana Xiong (Merced)
Turquoise Lt. Governor - Jessica Tran (Adolfo Camarillo)


APPOINTED BOARD

Awards Chair - Erika Goto (South)
Convention Chair - Ed Kim (Pacific Palisades Charter)
Technology Chair - Jannet Park (Glen A. Wilson)
Membership Development & Education Chair - Christina Chen (Otay Ranch)

 

2011-2012

EXECUTIVE BOARD

District Governor - Bernadette Lim (St. Lucy's)
District Secretary - Elisha Lee (South)
District Treasurer - Joshua Chiang (PV Peninsula)
District Bulletin Editor - Christine Cheng (PV Peninsula)


LIEUTENANT GOVERNORS

Crystal Lt. Governor - Sharon Lee (Fairfax)
Emerald Lt. Governor - Kennedy Roberts (Rancho Bernardo)
Diamond Lt. Governor - Jose Rosas (Narbonne)
Goldstone Lt. Governor - Nicole Dizone (St. Lucy's)
Jade Lt. Governor - Tracy Chao (Richmond)
Jet Lt. Governor - Katy Pham (La Quinta)
Ruby Lt. Governor - Jennifer Franco (Ridgeview)
Sapphire Lt. Governor - Victor Baeza (Merced)
Turquoise Lt. Governor - Jackie Palma (Adolfo Camarillo)


APPOINTED BOARD

Awards Chair - Derek De Los Angeles (South)
Convention Chair - Misa Kieu (Fountain Valley)
Technology Chair - Betty Stearns (Adolfo Camarillo)
Membership Development & Education Chair - Betty Nguyen (Marina)

  • White Instagram Icon
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
  • TikTok

Issues with the website?

Contact kiwins.techchair@gmail.com

CNH KIWIN'S KEY CLUB